W TROSCE O PERŁĘ JURY
Blog > Komentarze do wpisu

NOWE AUTOBUSY DLA ZKM ZAWIERCIEWniosek złożony w marcu br. właśnie otrzymał dofinansowanie.

Tak w skrócie można przedstawić starania miasta o uzyskanie unijnych środków pozyskiwanych w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych - ZIT na zakup nowoczesnego taboru autobusowego na potrzeby transportu publicznego oraz co równie ważne wybudowanie, tak oczekiwanego przez naszych mieszkańców nowego węzła przesiadkowego wraz z towarzyszącą mu infrastrukturą.

 


Wartość inwestycji i mowa o zakupie autobusów to 14.780.910 złotych z czego sfinansowane nam zostanie 10.214.450 złotych reszta to wkład własny gminy.

Kwota ta pozwoli na zakup przez miasto 15 nowych pojazdów spełniających wszelkie normy zarówno bezpieczeństwa jak i emisji spalin.

Aktualnie opracowywana jest specyfikacja istotnych warunków zamówienia. Miasto chce to zrobić jak najszybciej tak, aby można było rozpisać przetarg, który wyłoni dostawcę autobusów.

Jeżeli wszystko pójdzie dobrze pierwsze autobusy zobaczymy na naszych ulicach już z początkiem przyszłego roku.

To jednak nie koniec inwestycji miasta w infrastrukturę związaną z komunikacją publiczną. Zawiercie zamierza złożyć wniosek o dofinansowanie budowy Centrum Przesiadkowego jak również chce pozyskać pieniądze na sfinansowanie budowy twardej nawierzchni na części istniejących tras rowerowych. Ma powstać również wypożyczalnia rowerów.

 

Żródło: http://www.zawiercie.eu

 
 
środa, 19 lipca 2017, amigo30
BZÓW

Polecane wpisy

  • Witold Grim - Zawiercie bez podziałów

    Zawiercie ponad podziałami nie tylko politycznymi / partyjnymi i szeroko pojęta współpraca służąca jednemu celowi - ROZWOJOWI ZAWIERCIA! KONSEKWENTNIE, SKUTECZN

  • W ZGM ZAWIERCIE PRACUJĄ WIĘŹNIOWIE - AKTUALIZACJA

    Zakład Gospodarki Mieszkaniowej w Zawierciu nawiązał współpracę z Zakładem Karnym w Wojkowicach. Umowa została podpisana w marcu br., a jej efektem są wyremonto

  • NOWE AUTOBUSY W ZKM ZAWIERCIE

    INFORMACJA DLA PASAŻERÓW ZKM ZAWIERCIE!!! Zakład Komunikacji Miejskiej Sp. z.o.o informuje, że na liniach można już spotkać dwa nowe autobusy marki Karsan Jes

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
<><><> <><><> <><><>

SKRZYNKA POCZTOWA Napisz do mnie e-mail


<><><> <><><> <><><>
BZOW na Facebooku