W TROSCE O PERŁĘ JURY
Blog > Komentarze do wpisu

NOWE AUTOBUSY DLA ZKM ZAWIERCIEWniosek złożony w marcu br. właśnie otrzymał dofinansowanie.

Tak w skrócie można przedstawić starania miasta o uzyskanie unijnych środków pozyskiwanych w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych - ZIT na zakup nowoczesnego taboru autobusowego na potrzeby transportu publicznego oraz co równie ważne wybudowanie, tak oczekiwanego przez naszych mieszkańców nowego węzła przesiadkowego wraz z towarzyszącą mu infrastrukturą.

 


Wartość inwestycji i mowa o zakupie autobusów to 14.780.910 złotych z czego sfinansowane nam zostanie 10.214.450 złotych reszta to wkład własny gminy.

Kwota ta pozwoli na zakup przez miasto 15 nowych pojazdów spełniających wszelkie normy zarówno bezpieczeństwa jak i emisji spalin.

Aktualnie opracowywana jest specyfikacja istotnych warunków zamówienia. Miasto chce to zrobić jak najszybciej tak, aby można było rozpisać przetarg, który wyłoni dostawcę autobusów.

Jeżeli wszystko pójdzie dobrze pierwsze autobusy zobaczymy na naszych ulicach już z początkiem przyszłego roku.

To jednak nie koniec inwestycji miasta w infrastrukturę związaną z komunikacją publiczną. Zawiercie zamierza złożyć wniosek o dofinansowanie budowy Centrum Przesiadkowego jak również chce pozyskać pieniądze na sfinansowanie budowy twardej nawierzchni na części istniejących tras rowerowych. Ma powstać również wypożyczalnia rowerów.

 

Żródło: http://www.zawiercie.eu

 
 
środa, 19 lipca 2017, amigo30
BZÓW

Polecane wpisy

 • Przedwiośnie!!!

  Tak, byłam wczoraj na Konwencji Biedronia, chciałam zobaczyć to show na żywo. Nie, nie zostałam socjalistką. Populistką też nie. Nie, nie jestem w Wiośnie…

 • 27 Finał WOŚP w Zawierciu

  27 FINAŁ WOŚP W ZAWIERCIU G odziny licytacji i wystawione przedmioty: Aukcja I -15:30 – 15:40 1. Body dla dzieci z logo WOŚP 3-6 miesięcy - cena propono

 • PROGRAM ROZWOJU ZAWIERCIA WITOLDA GRIMA - IV FILAR

   PREZYDENT WITOLD GRIM NA SWOIM PROFILU FB ROZPOCZĄŁ PREZENTACJE PROGRAMU ROZWOJU ZAWIERCIA  PRZEDSTAWIAMY IV FILAR

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
<><><> <><><> <><><>

SKRZYNKA POCZTOWA Napisz do mnie e-mail


<><><> <><><> <><><>
BZOW na Facebooku