W TROSCE O PERŁĘ JURY
Blog > Komentarze do wpisu

W ZGM ZAWIERCIE PRACUJĄ WIĘŹNIOWIE - AKTUALIZACJA

Zakład Gospodarki Mieszkaniowej w Zawierciu nawiązał współpracę z Zakładem Karnym w Wojkowicach. Umowa została podpisana w marcu br., a jej efektem są wyremontowane mieszkania znajdujące się w zasobach zawierciańskiego ZGM.


Osoby, które odbywają karę, pracują w formie wolontariatu na rzecz miasta. Nieodpłatnie zatrudnieni skazani wykonują prace remontowe w mieszkaniach wolnostojących.

 "Umowa została zawarta do końca bieżącego roku, jednak możliwe jest kontynuowanie współpracy ponieważ niesie ona ze sobą wiele korzyści. Dla skazanych jest to forma resocjalizacji oraz powrót do funkcjonowania w społeczeństwie natomiast dla miasta jest to pozyskanie dodatkowych pracowników. Część więźniów to fachowcy w różnych dziedzinach" – ocenia ich pracę Grzegorz Wyszomirski, dyrektor ZGM.

 Wyremontowane lokalne w budynku przy ulicy Niedziałkowskiego 23 – które dodatkowo zostały wyposażone w pełne węzły sanitarne – obejrzeli wspólnie ppłk. Anetta Adamiec – Hylla, zastępca dyrektora Zakładu Karnego oraz Witold Grim, Prezydent Miasta.


 

 

*****

AKTUALIZACJA

 

Zakład Gospodarki Mieszkaniowej nawiązał współpracę z Zakładem Karnym w Wojkowicach. Umowa została podpisana w marcu br., i już widzimy jej efekty. Korzyść jest obopólna: więźniowie, pośród których są fachowcy z różnych dziedzin, resocjalizują się poprzez pracę,a kolejni lokatorzy wprowadzają się do nowo wyremontowanych mieszkań.

Współpraca będzie kontynuowana.

 


 

MPP

wtorek, 11 września 2018, amigo30
BZÓW

Polecane wpisy

  • Witold Grim - Zawiercie bez podziałów

    Zawiercie ponad podziałami nie tylko politycznymi / partyjnymi i szeroko pojęta współpraca służąca jednemu celowi - ROZWOJOWI ZAWIERCIA! KONSEKWENTNIE, SKUTECZN

  • NOWE AUTOBUSY W ZKM ZAWIERCIE

    INFORMACJA DLA PASAŻERÓW ZKM ZAWIERCIE!!! Zakład Komunikacji Miejskiej Sp. z.o.o informuje, że na liniach można już spotkać dwa nowe autobusy marki Karsan Jes

  • ENDOSCOPICA W OGRODZIEŃCU JUŻ OTWARTA

    Przy ulicy Kościuszki tuż przy zjeździe z ronda w centrum Ogrodzeńca od 1 sierpnia działa pierwszy oddział NZOZ Endoscopica z Zawiercia. Przychodnia założona w

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
<><><> <><><> <><><>

SKRZYNKA POCZTOWA Napisz do mnie e-mail


<><><> <><><> <><><>
BZOW na Facebooku