W TROSCE O PERŁĘ JURY
Blog > Komentarze do wpisu

W ZGM ZAWIERCIE PRACUJĄ WIĘŹNIOWIE - AKTUALIZACJA

Zakład Gospodarki Mieszkaniowej w Zawierciu nawiązał współpracę z Zakładem Karnym w Wojkowicach. Umowa została podpisana w marcu br., a jej efektem są wyremontowane mieszkania znajdujące się w zasobach zawierciańskiego ZGM.


Osoby, które odbywają karę, pracują w formie wolontariatu na rzecz miasta. Nieodpłatnie zatrudnieni skazani wykonują prace remontowe w mieszkaniach wolnostojących.

 "Umowa została zawarta do końca bieżącego roku, jednak możliwe jest kontynuowanie współpracy ponieważ niesie ona ze sobą wiele korzyści. Dla skazanych jest to forma resocjalizacji oraz powrót do funkcjonowania w społeczeństwie natomiast dla miasta jest to pozyskanie dodatkowych pracowników. Część więźniów to fachowcy w różnych dziedzinach" – ocenia ich pracę Grzegorz Wyszomirski, dyrektor ZGM.

 Wyremontowane lokalne w budynku przy ulicy Niedziałkowskiego 23 – które dodatkowo zostały wyposażone w pełne węzły sanitarne – obejrzeli wspólnie ppłk. Anetta Adamiec – Hylla, zastępca dyrektora Zakładu Karnego oraz Witold Grim, Prezydent Miasta.


 

 

*****

AKTUALIZACJA

 

Zakład Gospodarki Mieszkaniowej nawiązał współpracę z Zakładem Karnym w Wojkowicach. Umowa została podpisana w marcu br., i już widzimy jej efekty. Korzyść jest obopólna: więźniowie, pośród których są fachowcy z różnych dziedzin, resocjalizują się poprzez pracę,a kolejni lokatorzy wprowadzają się do nowo wyremontowanych mieszkań.

Współpraca będzie kontynuowana.

 


 

MPP

wtorek, 11 września 2018, amigo30
BZÓW

Polecane wpisy

 • Przedwiośnie!!!

  Tak, byłam wczoraj na Konwencji Biedronia, chciałam zobaczyć to show na żywo. Nie, nie zostałam socjalistką. Populistką też nie. Nie, nie jestem w Wiośnie…

 • 27 Finał WOŚP w Zawierciu

  27 FINAŁ WOŚP W ZAWIERCIU G odziny licytacji i wystawione przedmioty: Aukcja I -15:30 – 15:40 1. Body dla dzieci z logo WOŚP 3-6 miesięcy - cena propono

 • PROGRAM ROZWOJU ZAWIERCIA WITOLDA GRIMA - IV FILAR

   PREZYDENT WITOLD GRIM NA SWOIM PROFILU FB ROZPOCZĄŁ PREZENTACJE PROGRAMU ROZWOJU ZAWIERCIA  PRZEDSTAWIAMY IV FILAR

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
<><><> <><><> <><><>

SKRZYNKA POCZTOWA Napisz do mnie e-mail


<><><> <><><> <><><>
BZOW na Facebooku