W TROSCE O PERŁĘ JURY

BZÓW

czwartek, 24 lipca 2014

Dokładnie 27 maja rozpoczęto prace ziemne pod budowę chodnika na ulicy Harcerskiej w Bzowie. Od czerwca mieszkańcy w czynie społecznym układać zaczęli krawężniki i obrzeża.

Materiały pod budowę chodnika zapewnił Powiatowy Zarząd Dróg.

Maszyny - koparki, lawetę, ubijarki i inne narzędzia udostępnił nieodpłatnie radny z Bzowa Paweł Kaziród.

Prace w czynie społecznym wykonywali mieszkańcy Bzowa.

Na dzień dzisiejszy pozostało do ułożenia 12 metrów bieżących chodnika i prace kosmetyczne wokół niego, jednak niesprzyjająca aura nie pozwala na ukończenie tego odcinka.

Czekamy na jeden słoneczny dzień, by zakończyć całość prac :)

 

FOTORELACJA Z PRAC.

 

KORYTOWANIE POBOCZA

UKŁADANIE KRAWĘŻNIKÓW

 

 22:00 - UKŁADANIE KOSTKI

 UKŁADANIE KOSTKI I WJAZDÓW GÓRNA CZĘŚĆ ULICY HARCERSKIEJ

 DOCINANIE KOSTKI PRZY WJAZDACH NA POSESJE

 POZIOMOWANIE PODSYPKI POD UKŁADANIE KOSTKI

 DOCINANIE KOSTKI NA PRZEPUSTACH WODNYCH

 

 

ZAPRASZAM DZISIAJ NA 18:30 DO OGLĄDANIA Z RELACJI Z BZOWA W TV KATOWICE !

 

Zbigniew Kaziród

15:08, amigo30 , BZÓW
Link Komentarze (1) »
środa, 23 lipca 2014

Dnia 25.07.2014r. o godz. 17:00 SPOŁECZNY DOM KULTURY I REKREACJI W BZOWIE zaprasza dzieci i młodzież na fascynująca wycieczkę wozem taborowym na Górę Birów i do zaczarowanego lasu.

Jest to znakomity pomysł na spędzenie aktywnie czasu przez dziecko, a także możliwość świetnej zabawy w towarzystwie pięknych koni ze stadniny w Bzowie.

Pomysłodawcą jest Pan Paweł Kaziród, który w tym dniu będzie również dla dzieci przewodnikiem.

WYCIECZKA JEST BEZPŁATNA!

Prosimy o zapisy w Społecznym Domu Kultury i Rekreacji w Bzowie (liczba miejsc ograniczona).


W razie pytań prosimy o kontakt telefoniczny:

Martyna Rozlał 508 919 854,

Paweł Kaziród 506 190 465.

Na uczestników czeka moc atrakcji! Zapraszamy!

poniedziałek, 21 lipca 2014

To już po raz trzeci absolwenci Szkoły Podstawowej Nr 14 w Bzowie rocznik 1967 - 1975 spotkali się, by wspominać dość odległe czasy, przypomniec sobie wesołe historie i radosne chwile. 

Był tez czas na refleksje nad tymi, którzy odeszli i już nigdy nie będzie im dane stanąć do wspólnego zdjęcia.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Już liczymy dni do następnego spotkania.

Mariola

piątek, 18 lipca 2014

To efekt śledztwa związanego z nadużywaniem uprawnień i przyjmowaniem łapówek. Ryszard M. był jedną z dwóch zatrzymanych osób.

 

Ryszard M. usłyszał już 3 zarzuty popełnienia przestępstw o charakterze korupcyjnym. Drugi zatrzymany to 37-letni Zawiercianin Bartłomiej K, który miał powoływać się na wpływy w Urzędzie Miasta w Zawierciu - mówi Radiu ZET Adam Jachimczak z komendy wojewódzkiej policji w Katowicach.

 

  

Policjanci zabezpieczają dokumenty w wielu instytucjach. Śledztwo, które trwa od jesieni zeszłego roku, może doprowadzić do kolejnych zatrzymań.

Radio ZET/fk/MS

10:56, amigo30 , BZÓW
Link Komentarze (1) »
niedziela, 06 lipca 2014

 

Pismem z dnia 28 maja 2014 roku wysłanym do Premiera Donalda Tuska wnoszę o ustanowienie zarządu komisarycznego w Zawierciu i o usunięcie ze stanowiska Prezydenta Zawiercia Ryszarda Macha.

Wniosek do Premiera 

Sprawa Bzowa pokazuje nieudolność Prezydenta Macha i całkowite ignorowanie bezpieczeństwa ekologicznego. Co jeszcze musi się stać, żeby decyzja została wykonana? Jeżeli Prezydent uważa, że wszystko jest w porządku i problem nie istnieje to niech zamieszka w Bzowie w pobliżu składowiska. Co będzie jeżeli firma Eko Harpoon zbankrutuje? Wtedy koszty wywiezienia niebezpiecznych odpadów z terenu Bzowa będzie musiała ponieść Gmina Zawiercie czyli my wszyscy. Mam świadomość, że odwołanie Prezydenta Macha na tej podstawie jest mało prawdopodobne. Swoim pismem chciałam  zwrócić uwagę organów wyższej instancji na brak działań w sprawie. Cel osiągnęłam, obecnie Wojewoda podjął czynności sprawdzające w tej sprawie. Liczę na to, że moja interwencja doprowadzi do podjęcia przez Macha działań, do których jest zobowiązany od ponad 3 lat. Pismo jakie wystosowałam do Premiera Tuska nie jest jedynym w tej sprawie. Złożyłam również doniesienie do Prokuratury na brak działań Prezydenta Ryszarda Macha w związku z usunięciem niebezpiecznych odpadów z terenu Bzowa.

Wniosek do Prokuratury

Pismo skierowałam do Prokuratury Rejonowej w Zawierciu. Obecnie otrzymałam informacje o wyłączeniu się Prokuratury w Zawierciu z czynności w tej sprawie. Prokuratura Okręgowa w Częstochowie przekazała sprawę do Prokuratury w Myszkowie, co moim zdanie nie gwarantuje szybkiego jej rozstrzygnięcia.

ŹRÓDŁO: EWA MIĆKA

środa, 18 czerwca 2014

POSTĘPOWANIE O UDZIELENIE ZAMÓWIENIA PUBLICZNEGO

PRZEZ ZESPÓŁ PARKÓW KRAJOBRAZOWYCH WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO


O WARTOŚCI ZAMÓWIENIA MNIEJSZEJ NIŻ KWOTY OKREŚLONE W PRZEPISACH WYDANYCH NA PODSTAWIE ART. 11 UST. 8. USTAWY PZP,

PROWADZONEGO W TRYBIE PRZETARGU NIEOGRANICZONEGO

NA:

 

Przeciwdziałanie antropopresji na wybranych obszarach chronionych Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Śląskiego poprzez ukierunkowanie ruchu turystycznego - Ścieżka edukacyjna w obrębie niszy źródliskowej rzeki Czarnej Przemszy w Bzowie (Zawiercie)

 

WYGRAŁA FIRMA KAZ-BUD Z BZOWA.

 

 

 

 Przedmiotem zamówienia jest:

Przeciwdziałanie antropopresji na wybranych obszarach chronionych Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Śląskiego poprzez ukierunkowanie ruchu turystycznego - Ścieżka edukacyjna w obrębie niszy źródliskowej rzeki Czarnej Przemszy w Bzowie (Zawiercie).


Zakres zamówienia obejmuje:


1. Wymiana i montaż trzech (3 szt.) miejsc edukacyjnych w obrębie niszy źródliskowej w Bzowie (długość 2,5 metra)

 

2. Wymiana pięciu (5 szt.) małych (80/100 cm) tablic informacyjnych w obrębie niszy źródliskowej w Bzowie

 

3. Przeprowadzenie wymiany (remontu) nawierzchni ścieżki edukacyjnej i dojść do źródeł w Bzowie - uzupełnienie chodnika z kostki brukowej na powierzchni 14 m2

 

4. Przeprowadzenie wymiany remontu nawierzchni ścieżki edukacyjnej i dojść do źródeł w Bzowie - wymiana powierzchni mineralnej na powierzchni 120 m2

 

5. Remont schodów na trasie ścieżki edukacyjnej w obrębie niszy źródliskowej w Bzowie (15 mb)

 

6. Remont obudowy źródeł (2 szt.)

 


PRACE MAJA BYĆ PRZEPROWADZONE ZGODNIE Z MAPAMI:


 JAK WYGLĄDAŁY PRACE I JAK ZMIENIAŁY SIĘ ZANIEDBANE OKOLICE ŹRÓDEŁ CZARNEJ PRZEMSZY W BZOWIE  PRZEDSTAWIAM W PONIŻSZEJ FOTORELACJI:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Zbigniew Kaziród


wtorek, 17 czerwca 2014

Właściwie to nie wiem, od której miejskiej inwestycji zacząć aby ją pochwalić?! Ciągle remontowane fontanny, za małe ronda, to największe w ciągłym remoncie, prostowane z krzywych na bardziej krzywe chodniki w centrum ... po prostu nie wiem?! Wszytko czego tylko dotkną łapy miejskich budowniczych obraca się w niwecz. Czy to taki trik i przedsmak kampanii wyborczej prezesa Zawarcia. Skoro więc nie mogę sam znaleźć żadnej pochwały godnej inwestycji miejskiej przytoczę za Gabrielem Dorsem te mniej więcej udane. Hahahaha :)


Obiecałem napisać o gminie, która chciała wybudować część boiska w rzece. Dostałem już wszystkie dokumenty, to dzielę się informacją. Rzeczne boisko chciano wybudować w Zawierciu przy szkole nr 11. Co ciekawe ta szkoła leży przy ulicy Zarzecze, gdzie mieszkańcy nie mogą doprosić się usunięcia usterek, po budowie drogi. 

Nie mogłem znaleźć ogłoszenia o budowie tego boiska, ale może niedokładnie szukałem. Urząd Miasta zlecił wykonanie projektu pod tytułem: KOMPLEKS BOISK SPORTOWYCH WRAZ Z BIE ŻNI Ą PRZY SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 11 W ZAWIERCIU. Projektant wykonał projekt a urzędnicy Macha zatwierdzili.

Ogłoszono przetarg na wykonanie, którego też nie mogę znaleźć na zawierciańskim BIP-ie, wygrała firma, która po podpisaniu umowy przystąpiła do jej realizacji. Wiosną na plac budowy zajechał sprzęt, zaczęło się niwelowanie terenu, ale wcześniej pomiary. Kierownik robót złapał się za głowę i dalej że wydzwaniać, świadkowie twierdzą, że słowa padały ostre. Co mogło tak zburzyć człowieka? Okazuje się że wg projektu bieżnia wychodzi w rzece. Roboty przerwano i …. cisza jak makiem zasiał, nikt nic nie wie. Żadna rzeka nie trzyma się granic geodezyjnych, jej brzegi mogą się zmienić w ciągu jednej doby, wystarczy jedna porządna ulewa. Poniżej prezentuję zdjęcia stanu faktycznego, proszę porównać jak to się ma do projektu.

Moim, jak zwykle skromnym zdaniem, projektant nie pofatygował się na miejsce, a urzędnikom nie chciało się również wyjechać w teren. Na miejscu Macha wyciągnąłbym konsekwencje w stosunku do osób odpowiedzialnych, jeżeli nie znajdzie winnych, to chętnie je wskaże. Jeżeli jednak sprawę zamiecie pod dywan, to bierze na siebie to partactwo. Mach z wykształcenia jest włefistą i powinien wiedzieć, że ciężko biega się po bieżni przykrytej wodą, choćby jej 5-cio centymetrowa warstwą. W latach 80-tych słyszałem że na AWF-ie ktoś bronił prace magisterską na temat „Wydajność kroku marszowego w błocie”, może Mach robi doktorat z tematu „Wydajność sprintu na bieżni pokrytej wodą”?

 

Perypetie mieszkańców Marciszowa dotyczące budowy ulicy Zarzecze opisywałem już późną jesienią roku ubiegłego.

Zastępca Macha, niejaki Mikuła Wojciech „wizytował” plac budowy ( a może tu dać cudzysłów) i stwierdził ze inwestycja przebiega prawidłowo, a pojawiające się niedociągnięcia nie są zbyt uciążliwe. Inwestycja została zakończona, a „niedociągnięcia” zostały. Mieszkańcy zwrócili się do radnego Artura Czajkowskiego  (dlaczego nie do swojego radnego Krzysztofa Gawrona ?) z prośbą o interwencję, ten asygnował swoim podpisem opracowane przez mieszkańców pismo i wysłał do Macha.

„Natychmiast” po miesiącu dostał odpowiedź podpisana przez złotoustego Mikułę.
W odpowiedzi stoi jak byk „wykonawca został zobowiązany do wykonania napraw w terminie do 10-05-2014 r”. Patrzę w kalendarz... TO DZIŚ! Nooo, to tam ją na pewno po usterkach. Że co? Że nic z tych rzeczy? No patrz cholera, nie udało się. Panie Wiceprezydencie Mikuła, albo nie potrafi Pan wyegzekwować od wykonawcy wspomnianych napraw, albo ma Pan ludzi w …. i to głęboko. Jakaś zaraza opanowała powiat z Zawierciem włącznie. W Kroczycach kruszący się asfalt wyłazi na chodnik, Barczyk odgrażał się że do 15-go maja, będzie naprawione, a tu klops. Jeszcze w ubiegłym tygodniu asfalt dumnie wyłaził na chodnik i to w kilku miejscach, no i po co robić sobie z gęby cholewę? W Zawierciu tej cudownej gębowej transformacji, pozazdrościł Barczykowi Mikuła i mamy już dwie cholewy, nic tylko dopasować podeszwy i buciska jak złoto. Dziwno mi, ze w Kroczycach jeszcze nie naprawili tego asfaltu, przecież mieszka tam nie tylko Barczyk. Ale również Krupa i oni tez mogą wybierać między brakiem skuteczności, albo …

Mieszkańcy Marciszowa walczą dalej.


No oczywiście mieszkańcy muszą czekać na odpowiedź miesiąc, bo nie można tego załatwić od ręki, a poza tym niech czekają czereśniaki, co oni tu będą podskakiwać.

Wkurzam się i jednocześnie cieszę. Wkurzam się kiedy słyszę o podobnych przypadkach, a cieszę się że ludzie się budzą. Budzą się i walczą o swoje. Za pół roku wybory, oby jak najwięcej się obudziło!

 

ŹRÓDŁO: Gabriel Dors   http://gabrieldors.blox.pl/html

poniedziałek, 16 czerwca 2014

26 maja Sąd Rejonowy w Zawierciu wydał wyrok w sprawie radnego powiatowego Zbigniewa Roka. Polityk był oskarżany między innymi o poświadczenie nieprawdy w dokumentach. Samorządowiec długo walczył o swoje dobre imię. Teraz został uniewinniony od wszystkich stawianych mu zarzutów. Jak podkreślał Bogusław Zając rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Częstochowie wyrok nie jest jeszcze prawomocny.

JAK OŚWIADCZA ZBIGNIEW ROK: „NADAL CHCĘ ZAJMOWAĆ SIĘ POLITYKĄ” !!!

 


Kurier Zawierciański – Dziś czuje się Pan zwycięzcą, czy wielkim przegranym?

 

Zbigniew Rok - Nie czuję się ani zwycięzcą, ani przegranym. Jednak zarówno po wyroku uniewinniającym mnie, jaki i po pozytywnym dla mnie wyniku kontroli CBA mojego zeznania majątkowego czuję, że warto stawiać czoło ludziom, którym wydaje się, że jak są u władzy to wolno im wszystko. Mam tu na uwadze starostę Rafała Krupę i dyrektorkę szpitala panią Małgorzatę Guzik. Są ludzie, którzy zrobią wszystko w zamian za etat, stanowisko, premię, czy pozytywnie załatwioną sprawę. Teraz wiem, że nie jestem sam; wielu ludzi zarówno ze starostwa jak i szpitala dzwoni do mnie i mnie wspiera.

 

KZ - Ma Pan żal do kolegów z ugrupowania, do którego należał Pan przez wiele lat?

 

Z. R. - Pani redaktor nigdy nie należałem do ugrupowania NAW, a jedynie startowałem z ich list. Zanim zostałem radnym dostałem propozycję startowania od Jarosława Kleszczewskiego z PO, Janusza Gieszczykiewicza SLD oraz z NAW-u. Wybrałem to ostatnie ugrupowanie, ale nie myślałem że w naszym zawierciańskim światku jest wszystko aż tak powiązane pajęczyną uzależnień, układów i układzików. Wystawiając mnie na liście Ryszard Mach (prezydent Zawiercia - przyp. red.) pewnie myślał, że poza przysłowiowym „nabiciem głosów” niczego więcej nie osiągnę. Stało się inaczej i dostałem się do rady. Nie można jednak marginalizować ludzi z NAW-u i wszystkich stawiać w jednym szeregu z Krupą. Są tacy, którzy mają dość jego poczynań. Mogę powiedzieć, że po ogłoszeniu wyroku większość z spośród radnych powiatowych NAW-u gratulowała mi i cieszyła się razem ze mną. Wolę jednak nie podawać ich nazwisk.

 

KZ – Po tym wszystkim nadal chce Pan zajmować się lokalną polityką?

 

Z.R. - Prawdopodobnie spróbuję jeszcze w najbliższych wyborach samorządowych wystartować. Może po „dokonaniach” pana starosty społeczeństwo postawi na właściwych ludzi i uda się w końcu coś zrobić w naszym powiecie, bo ostatnia kadencja pod przywództwem Rafała Krupy, to pasmo afer i kompromitujących wpadek. Poczynania szefa powiatu również i innym członkom NAW-u nie będą służyły w czasie najbliższej kampanii, chodzi przede wszystkim o obecnego prezydenta. W końcu to sam Ryszard Mach „namaścił” Krupę na stanowisko starosty. Dziwię, że w tym „pacie” prezydent trwa do dziś. Proponuję odwołać się do pierwszego wystąpienia radnego powiatowego Jana Zamory, który swego czasu wygłosił apel do radnych. Stwierdził, że na starostę członkowie NAW-u wybrali najgorszego spośród siebie.

 

KZ – Sporo czasu Zbigniew Rok spędza w sądach… Żałuje Pan swojej decyzji o ujawnieniu tzw. „szpitalnej afery”?

 

Z. R. – Nie, niczego nie żałuję. Pragnę jednak przypomnieć, że w obecności radnego Dariusza Bednarza informowałem o całej sprawie starostę. Miałem nadzieję, że to Rafał Krupa pomoże wszystko wyjaśnić i sam złoży doniesienie w tej sprawie. Tym czasem jedyne, co zrobił starosta, to uprzedził o sprawie panią Guzik. Mało tego Rafał Krupa, „przepychał” ją (w nie do końca przejrzysty sposób) na stanowisko dyrektora szpitala. Szkoda, że prokuratura zawierciańska bada tę sprawę tak długo, w lipcu będzie już dwa lata. Moja sprawa trwała krócej. Mam za to nadzieję, że wątek braku reakcji ze strony pana starosty i jego zachowanie w tej sprawie też zostaną zbadane przez prokuraturę.

 

KZ – Został Pan uniewinniony od zarzutów o podrabianie dokumentacji medycznej. To była trudna walka, opozycja wysłała pismo w Pana obronie do Prokuratury Apelacyjnej w Katowicach. W tej sprawie tylko Pan dostał zarzuty. To była polityczna zemsta?

 

Z. R. - Czy to była polityczna zemsta? Dla mnie to pytanie retoryczne, a inni niech sami to osadzą. Osobiście uważam, że od korzystnego dla mnie wyroku sądu prokuratora zawierciańska odwoła się na pewno.

 

Jak skończy się sprawa Zbigniewa Roka? Tego nie wiadomo. Jak wyjaśnia rzecznik Prokuratury Okręgowej w Częstochowie, zawierciańska prokuratura złożyła wniosek do sądu o pisemne uzasadnienie wyroku.

 

 

Źródło: Kurier Zawierciański

Autor: Monika Polak Pałęga

 

WIĘCEJ O AKTUALNEJ SYTUACJI SZPITALA I MACH-LOJKACH

POWIATOWO-MIEJSKO-SZPITALNYCH CZYTAJCIE TU:

 

http://www.kurierzawiercianski.pl/articles/2284

 

Pokusiłem się o zestawienie majątku urzędującego Prezydenta Miasta Ryszarda Macha (68 l.) na przestrzeni ostatnich 12 lat pracy samorządowej na podstawie danych dostępnych na Biuletynach Informacji Publicznej miasta Zawiercie i powiatu zawierciańskiego. Z przedstawionych danych wynika, że Prezydent dorobił się majątku grubo przekraczającego 300 tys. zł. Do tego dochodzi na przestrzeni tych lat 3,507 hektara ziemi (działki 1,8 ha, 1,62 ha i 802 m2) z którego działka o powierzchni 1,8 została sprzedana w 2004 roku. Na działce 802 m2 jest domek letniskowy o powierzchni 37,8 m2, a całość jest warta według właściciela 75.000 zł. Jeśli chodzi o ruchomości to R. Mach do 2007 r. posiadał Opel Astra II (rocznik 1998), który wymienił na Opel Astra III (rocznik 2006) i dokupił w 2008 r. Renault Megane (rocznik 2006).  Z samochodem marki Renault R. Mach pewnie nie ma wiele do czynienia, gdyż konsekwentnie od wielu lat zapisuje nazwę marki fonetycznie „Reno”, sam zresztą deklarując w oświadczeniach, że samochód jest użytkowany przez syna Pawła.


Przez te 12 lat kariery samorządowej R. Mach zarabiał z pieniędzy podatników średnio 142 744 zł rocznie, czyli średnio 11 895 zł miesięcznie (!). W zeszłym roku R. Mach zarobił rekordowe 209 187 zł, czyli średnio miesięcznie 17 432 zł (!). Dla porównania minimalna płaca w 2013 r. wynosiła 1 600 zł brutto, a średnia krajowa 3 650 zł. Ciekawe ile zarabia przeciętny Zawiercianin?

Zastanawiające jest jednak to, że majątek Prezydenta nie ulega uszczupleniu pod wpływem kampanii wyborczych. Według różnych wyliczeń kampania w 2010 r. prezydencka Ryszarda M. wyniosła minimum 100.000 zł. Ubytku tego jednak nie widać w jego majątku. Dla porównania przy okazji zakupu Renault Megane w 2008 r. w następnym oświadczeniu majątek został uszczuplony o ponad 50.000 zł, co odpowiadałoby cenie zakupionego samochodu. W związku z tym pojawia się pytanie kto finansuje kampanie wyborcze Prezydenta? Czy robią to jego współtowarzysze z Niezależnej Alternatywy Wyborczej, czy może jakieś inne, bliżej nieznane podmioty? Wszystko wskazuje na to, iż nie robi tego sam Prezydent, a przynajmniej nie ze swoich pieniędzy, a jeśli tak to w minimalnym stopniu. W tym kontekście warto przypomnieć artykuł w tygodniku NIE, gdzie była mowa o R. Machu i mafii działającej na Śląsku w związku z wyborami samorządowymi z 2010 r. http://www.kurierzawiercianski.pl/articles/1655 .

Ciekawe jest także to, iż mimo 70-tki na karku (68 lat ukończone w marcu br.) Ryszard Mach deklaruje chęć kontynuowania kariery samorządowca i zapowiada swój udział w wyścigu o fotel Prezydenta miasta jesienią bieżącego roku. Wszyscy narzekają, że wiek emerytalny został podniesiony do 67 roku życia, a tu proszę – są osoby, którym i to jest jeszcze mało.

ŹRÓDŁO: http://mateuszpopiel.com/

niedziela, 15 czerwca 2014

WAŻNE !!!

 

ZAPRASZAMY WSZYSTKICH CHĘTNYCH DO POMOCY PRZY BUDOWIE CHODNIKA NA ULICY HARCERSKIEJ JUTRO 16 CZERWCA OD GODZINY 7:00 !!!!!

7:00 MAMY DOSTAWĘ BETONU.

DO OBSADZENIA POZOSTAJĄ WJAZDY I OBRZEŻA CHODNIKA.

KAŻDA POMOC MILE WIDZIANA.

 

 
 

W sobotę, 14 czerwca w Szkole Podstawowej nr 14 Fundacji "Elementarz" odbył się długo oczekiwany Festyn Rodzinny.
Pomimo niesprzyjającej aury impreza okazała się niezwykle udana. 
Festyn rozpoczęły występy dzieci ze szkoły i oddziału przedszkolnego, które w iście teatralnej atmosferze zaprezentowały się w multimedialnej improwizacji teatralnej. Dzieciaki pokazały talent aktorski, wokalny oraz taneczny. 
W następnej kolejności przybyłych gości czekała loteria fantowa z super nagrodami, degustacja przysmaków - ciast, babeczek, sałatek, popcornu, waty cukrowej ,potraw z grilla czy bigosu.
Dla najmłodszych przygotowano nie lada atrakcje - trampolinę, kolorowanie włosów, a także ,dzięki uprzejmości pani Ewy Mićki - cudowne i bajecznie kolorowe malowanie dziecięcych buziek. To ostatnie cieszyło się niezaprzeczalnie największym zainteresowaniem wśród najmłodszych i tych nieco starszych uczestników Festynu.
Dla miłośników kreatywnego spędzania czasu odbyły się warsztaty plastyczne, podczas których dzieci miały okazję stworzyć malowidła wykonane gąbeczkami i szczoteczkami do sprzątania.
Dalszą część popołudnia uświetniły występy starszych uczniów naszej szkoły, a także zespołu "WRZOS", który do wspólnego, międzypokoleniowego występu zaprosił dzieci.
Pomimo padającego deszczu atmosfera podczas festynu była miła i rodzinna.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji Festynu!


MINI FOTORELACJA PONIŻEJ:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


WIĘCEJ NA FANPAGU SP NR 14 FUNDACJI "ELEMENTARZ" W BZOWIE:

https://www.facebook.com/pages/Szko%C5%82a-Podstawowa-nr-14-Fundacji-Elementarz/623332041070602?fref=ts

 środa, 11 czerwca 2014

ZNIENAWIDZONA PRZEZ PREZYDENTA MACHA SZKOŁA W BZOWIE ZNÓW POKAZUJE SWÓJ POTENCJAŁ!!!

 

 

30 maja na stronie OKE Jaworzno zamieszczono wyniki ze sprawdzianu 6 klasisty.


Nasze uczennice zdobyły bardzo dobre wyniki tj. 32 pkt i 33 pkt. 


Na tle województwa śląskiego oraz miasta Zawiercie wypadliśmy znakomicie.

Średnie wyniki uczniów ze sprawdzianu w woj., śląskim to 25,44 pkt., średnia dla Zawiercia – 25,93 pkt. Natomiast średni wynik uczennic SP NR 14 FUNDACJI "ELEMENTARZ" W BZOWIE to 32,5 pkt. 

 

GRATULUJEMY !!!


 AUDYCJA RADIOWA RADIA KATOWICE "DŹWIĘK DOBRY" O CZYNIE SPOŁECZNYM W BZOWIE. MOWA TU O BUDOWIE CHODNIKA NA ULICY HARCERSKIEJ.

 

Kiedyś był normą, dziś znamy go zwykle z filmów, książek historycznych albo ze wspomnień. Mowa o czynie społecznym. Jedna z definicji mówi, że "w okresie PRL-u czynem społecznym nazywano nieodpłatne prace wykonywane na rzecz ogółu, zwykle w dni wolne". Okazuje się, że są jeszcze tacy, którym chęci nie brakuje i chętnie robią coś dla innych, w czynie społecznym rzecz jasna. Tak jest w Bzowie, niewielkiej dzielnicy Zawiercia.

 

POSŁUCHAJ AUDYCJI

 

http://www.radio.katowice.pl/zobacz,4888,Chodnik-w-czynie-spolecznym-Tramwaj-kontra-samochod-Tragedia-w-Rybniku-.html#.U5nb6_l_u0c


niedziela, 08 czerwca 2014

 

Już w najbliższy poniedziałek, 9 czerwca zerówkowiczów oraz przedszkolaków czeka nie lada niespodzianka- odbędą się bowiem w naszej szkole niecodzienne zajęcia prowadzone przez specjalnego gościa, który przyleciał do nas aż z ... Australii !!!

Dzieci wraz z wychowawczyniami odbędą daleką podróż w nieznane, staną oko w oko z kangurem, dowiedzą się kim byli Aborygeni, czym jest bumerang i jak można za pomocą naturalnych barwników pięknie go pomalować.

A wszystko to za sprawą naszego niezwykłego gościa. Brzmi ciekawie? Zapraszamy!!!

 

Dnia 10 czerwca w naszej szkole odbędzie się DZIEŃ SPORTU, w którym uczestniczyć będą wszyscy uczniowie naszej szkoły, także przedszkolaki oraz zerówkowicze. 
Zapowiada się dzień pełen sportowych wrażeń oraz ostrej sportowej rywalizacji.
Sportowe zmagania naszych uczniów zakończy wspólne pieczenie kiełbasek.

WSZYSCY PAMIĘTAMY RÓWNIEŻ O FESTYNIE RODZINNYM, KTÓRY ODBĘDZIE SIĘ W SOBOTĘ 14 CZERWCA


środa, 04 czerwca 2014

 

Aktualna oferta Społecznego Domu Kultury i Rekreacji w Zawierciu-Bzowie:

Poniedziałek – Piątek - 13:00 – 21:00
Sobota - 18:00 – 22:00

1. Poniedziałek 


15:00 - 18:00 - j. angielski - korepetycje prowadzi: Pani Martyna Rozlał


18:00-20:00 - zajęcia otwarte ( szachy, bilard, tenis stołowy, piłkarzyki)

2. Wtorek 


15:00 - 19:00 - pracownia plastyczna - zajęcia prowadzi:
artysta - plastyk Urszula Lewandowska-Zalewska.3. Środa 


15:00 -18:00 - j. angielski - korepetycje prowadzi: Pani Martyna Rozlał


18:00 - 20:00 - zajęcia otwarte

4. Czwartek 


15:00 - 16:00 - j. angielski – korepetycje prowadzi: Pani Martyna Rozlał


16:00 – 17:30 – kółko czytelnicze –„Z legendą przez Polskę" lub zajęcia „Jurajskie przygody” - zajęcia prowadzą Pani Marta Rok - Szymańska oraz Pani Martyna Cichecka - Urbańska


18:00 – 20:00 - j. angielski – korepetycje prowadzi: Pani Martyna Rozlał

5. Piątek 


15:00 – 17:00 zajęcia z końmi (nauka pielęgnacji, czyszczenia, zaprzęgania, siodłania, jeździectwo konne) – stajnia Bzów


18:00 – 21:00 zajęcia otwarte (szachy, bilard, tenis stołowy, piłkarzyki, czytelnia) 6. Sobota 


18:00 – 22:00 – zajęcia otwarte dla dorosłych (gry karciane- brydż, tysiąc, szachy, bilard, tenis stołowy)Zajęcia prowadzone są przez wysoko wykwalifikowanych specjalistów, pedagogów, instruktorów i artystów.

Społeczny Dom Kultury i Rekreacji to również miejsce gdzie każdy przy kawie lub herbacie może spędzić miło czas, poczytać prasę, odpocząć.

Wszystkie zajęcia, korepetycje, pracownia, kawa i herbata są bezpłatne.

Wszelkich informacji udziela 
Koordynator Społecznego Domu Kultury i Rekreacji:


Paweł Kaziród - tel. 506190465

e-mail: pawel.kazirod@op.pl


wtorek, 03 czerwca 2014

SZTUKA „zapukała”  do naszego miasta i bardzo wiele osób „otworzyło jej drzwi” .

Na wernisaż  wystawy prac uczniów Pracowni Plastycznej TuArt przybyły tłumy. 

 

 

Uczennica klasy VI Szkoły Podstawowej Nr 14 Fundacji "Elementarz" Zuzanna Okraska zajęła pierwsze miejsce w konkursie plastycznym zatytułowanym "Światło- cień" zorganizowanym przez studio "Tu ART" w Zawierciu.


Zuzanna Okraska otrzymała główna nagrodę w tym konkursie- są to 2 miesięczne warsztaty w pracowni artystycznej "TuART" oraz nagrody rzeczowe ( przybory plastyczne)
Opiekunem konkursu była pani mgr Ewelina Węglarczyk.


Jeszcze raz serdecznie gratulujemy!!

Mieszkańcy dzielnicy Bzów postanowili, że sami dokończą budowę chodnika przy powiatowej drodze. Zarządcy drogi zabrakło na to pieniędzy.


 


Pospolite ruszenie w zawierciańskiej dzielnicy Bzów. Z powiatowych pieniędzy powstała tam tylko część chodnika prowadzącego do szkoły i przedszkola. Na jego drugą, półkilometrową część przy powiatowej drodze, ciągle brakowało pieniędzy. Mieszkańcy postanowili więc wziąć sprawy w swoje ręce i, po pracy, sami budują chodnik przy ulicy Harcerskiej. Powiatowy Zarząd Dróg w Zawierciu taniej już tego zrobić nie może, bo bzowianie budują chodnik w czynie społecznym...

- Pomyśleliśmy o takim rozwiązaniu niedawno. W związku z trudną sytuacją finansową Starostwa Powiatowego, dokończenie budowy chodnika w najbliższym czasie stało pod znakiem zapytania. Właśnie dlatego mieszkańcy zdecydowali, że wykonają te prace w ramach czynu społecznego - tłumaczy Paweł Kaziród, jeden z inicjatorów społecznego przedsięwzięcia.

Pieniądze na materiały budowlane zapewnił mieszkańcom powiat. Podpisano w tej sprawie porozumienie z Powiatowym Zarządem Dróg w Zawierciu.

- Sprzęt i robocizna leży natomiast po naszej stronie. Zaangażowanie mieszkańców jest ogromne. Nie spodziewałem się, że będzie aż tak duże - mówi Paweł Kaziród.

Najbardziej zadowolone z tej inwestycji będą dzieci, bo chodnik prowadzi do szkoły oraz przedszkola w Bzowie.

- Najmłodsi chętnie przychodzą do nas i starają się pomóc, podając nam młotek czy poziomice - uśmiecha się bzowianin.

W chwili, gdy układane były krawężniki, w pracach brało udział od 15 do 20 osób. Dobrze zorganizowana ekipa mieszkańców-budowlańców planuje, że prace zakończą się w połowie lipca. Jednak każda para rąk się liczy, więc każdy, kto chciałby jeszcze pomóc w tym przedsięwzięciu może się zgłosić.

Zastępca dyrektora Powiatowego Zarządu Dróg w Zawierciu, Edmund Kłósek podkreśla, że pracownicy PZD na początek pokazywali mieszkańcom, w jaki sposób wykonywać prace. Zarządca drogi monitoruje przebieg przedsięwzięcia, by wszystko przebiegało zgodnie z projektem i sztuką budowlaną.

Na czynie społecznym mieszkańców dzielnicy Bzów powiat zaoszczędzi... - Szacujemy, że około 20 tysięcy złotych - podkreśla Andrzej Gumułka z Powiatowego Zarządu Dróg w Zawierciu.

Czyn społeczny z Zawierciu-Bzowie to jeden z kilku takich przykładów w województwie.

W listopadzie 2013 roku w Bytomiu mieszkańcy zorganizowali wielkie sprzątanie dworca PKP. Obecnie PKP remontuje hol, a PKP PLK - tunel. Kilka lat temu mieszkańcy Bobrownik posprzątali park, a w Katowicach-Szopienicach powstał plac zabaw. W Piekarach Śląskich mieszkańcy szykują się do remontu skweru w Brzezinach, a warto też odnotować czyn społeczny w miejscowości Zamarski, gdzie dzięki mobilizacji mieszkańców, którzy przepracowali ponad 800 godzin, powstał park. 


Autor: Patryk Drabek

Źródło: Dziennik Zachodni, http://www.dziennikzachodni.pl/

 

 

KOMENTARZ

PZD ZAOSZCZĘDZIŁO NIE 20 OOO ZŁOTYCH A MIN 37 500. SKĄD TA SUMA? METR KWADRATOWY ROBOCIZNY TO MIN 50 ZŁOTYCH - MNOŻĄC TO PRZEZ 750 METRÓW KWADRATOWYCH, KTÓRE JEST DO WYKONANIA MAMY 37 500 TYSIĄCA ZŁOTYCH. PRZYKRO CZYTAĆ O SZACUNKACH NIE UMIEJĄCYCH LICZYĆ FACHOWCÓW Z PZD

PANIE KŁÓSEK, MOŻE PAN POKAZUJE JAK NIE WYPADA SIĘ ZACHOWYWAĆ NA SESJACH RADY MIEJSKIEJ, ALE NIECH PAN NIE OSZUKUJE, ŻE FIRMIE KAZBUD O POTĘŻNYM DOŚWIADCZENIU BUDOWLANYM I MIESZKAŃCOM KTOKOLWIEK UDZIELAŁ JAKICHKOLWIEK INSTRUKCJI! ZNÓW CELOWO MIJA SIĘ PAN Z PRAWDĄ CHCĄC PODKREŚLIĆ WŁASNE ZASŁUGI. PRACUJE CODZIENNIE PRZY BUDOWIE CHODNIKA I JEDYNE "DORADZTWO" POLEGAŁO NA DOSTARCZENIU KAMIZELEK ODBLASKOWYCH.

PSTRYCZEK W NOS RÓWNIEŻ DLA SŁOŃCA JURY, MENADŻERA ZAGŁĘBIA I PREZESA ZAWARCIA. MOŻE ZAOSZCZĘDZONY NA PRZEKAZANEJ FUNDACJI SZKOLE MILION ZŁOTYCH POZWOLIŁBY PANU NA POKRYCIE PRAC ZWIĄZANYCH Z BUDOWĄ CHODNIKA?! PRZECIEŻ BYŁA UMOWA, ŻE CHODNIK ZOSTANIE WYKONANY 50/50 ZE STAROSTWEM. GDZIE PAŃSKI WKŁAD? CZY MA PAN ODROBINĘ DUMY I HONORU? CZY NIE LUBI PAN MNIE I BZOWA AŻ DO TEGO STOPNIA?! :)

SKOMENTOWAŁ JAK ZAWSZE

Zbigniew Kaziród

piątek, 30 maja 2014

Od 27 maja trwało korytowanie pobocza przy ulicy Harcerskiej pod położenie chodnika.

Dziś - 30 maja - prace ruszyły pełną parą.

Mieszkańcy Bzowa w czynie społecznym osadzili 100 metrów krawężnika wzdłuż ulicy Harcerskiej.

ZAPRASZAMY WSZYSTKICH CHĘTNYCH DO POMOCY JUTRO - 31 MAJA OD GODZINY 7:00 !!!

 

 


czwartek, 29 maja 2014

Dnia 14 maja w Szkole Podstawowej nr 8 w Zawierciu organizowany był konkurs z języka angielskiego dla klas II szkoły podstawowej: Ready Steady Go!

Uczniowie rozwiązywali łamigłówki, wykazując się umiejętnością rozumienia ze słuchu, czytania ze zrozumieniem i poznanym słownictwem.

Wśród uczniów siedmiu szkół nie zabrakło także nas.

Nasi uczniowie spisali się bardzo dobrze.

Kacper Skałka otrzymał wyróżnienie a Ewelinka Kaziród zdobyła III miejsce.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

 

 

 

 

 

PRZY OKAZJI TEGO WPISU SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO KÓŁKA JĘZYKA ANGIELSKIEGO PROWADZONEGO BEZPŁATNIE W SPOŁECZNYM DOMU KULTURY I REKREACJI W BZOWIE PRZEZ PANIĄ MARTYNĘ ROZLAŁ.

 

 

ZBIGNIEW KAZIRÓD

środa, 28 maja 2014

OD 27 MAJA 2014 ROKU W POROZUMIENIU ZE STAROSTWEM POWIATOWYM W CZYNIE SPOŁECZNYM RUSZYŁA BUDOWA CHODNIKA PRZY ULICY HARCERSKIEJ DO SP NR 14 FUNDACJI "ELEMENTARZ" W BZOWIE.

 

 

 

 

 

 

 OSOBY CHĘTNE DO POMOCY ZAPRASZAMY DO KONTAKTU!!!

 

 

 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 11
<><><> <><><> <><><>

SKRZYNKA POCZTOWA Napisz do mnie e-mail


<><><> <><><> <><><>