W TROSCE O PERŁĘ JURY

BZÓW

czwartek, 24 stycznia 2013

Szansą rozwoju dla naszej szkoły są fundusze, które wystartowały wraz z rozpoczęciem roku szkolnego 2012 / 2013.

W naszej szkole odbywają się już zajęcia "Edukacja" nakierowana na każde dziecko realizowane w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Dzieci mogą uczestniczyć w zajęciach rozwijających zainteresowania:

- matematyczno - przyrodnicze,

- rozwijające umiejętności czytania i pisania,

- zajęcia z logopedą.

Wprowadzono również innowacyjny system żywieniowy w stołówce szkolnej.

W szkole zawiązał się Koło Turystyczne oraz Drużyna Zuchów.

Rodzice są szczęśliwi, dzieci rozwijają swe umiejętności a nowe grono nauczycielskie pokazuje ogromne pokłady wiedzy, doświadczenia i chęci dzięki, którym zamiary przekuwane są w sukces.

 

Obecny gospodarz Zawiercia dostrzegał tylko straty, jakie przynosi szkoła, wyliczone przez "kreatywnych księgowych miejskich" na milion złotych. Życie pokazało co innego. Szkołę można prowadzić za subwencję oświatową, a w dodatku ją rozwijać. Tak! ROZWIJAĆ!

Po remoncie instalacji centralnego ogrzewania i przygotowaniu pomieszczenia na drugi oddział przedszkolny Fundacja Elementarz przystępuje do budowy dwóch dodatkowych toalet.

"Łaska pańska na pstrym koniu jeździ" - wiedzą to mieszkańcy Bzowa i nie pozwolili zamknąć szkoły, a jak zostały spełnione obietnice dane przez Prezydenta byłym nauczycielom SP14, co do ich zatrudnienia w innych placówkach po likwidacji bzowskiej podstawówki ... zapytajmy zainteresowanych.

 

 

 

 

środa, 23 stycznia 2013

Od nowego roku szkolnego nasza podstawówka i przedszkole rozpoczęło nowa kartę w swej historii pod skrzydłami Fundacji „Elementarz”. Rodzice i dzieci, których przybywa, nic nie stracili po tym przekształceniu – a wręcz przeciwnie. Szkołą nabiera nowego kształtu i rozpoczął się intensywny rozwój potencjału drzemiącego w tej placówce. Wystarczy dobry gospodarz i zaangażowanie rodziców a okazuje się, że za 130% subwencji można z powodzeniem prowadzić remontować szkołę.

Żenującym pozostaje fakt, że zaoszczędzony na szkole 1 milion złotych (wyliczony przez kreatywnych księgowych miejskich), nie wrócił do Bzowa i rozpoczęta budowa chodnika utknęła, bo włodarz miasta obiecujący na spotkaniach z rodzicami i mieszkańcami przysłowiowe „gruszki na wierzbie”, ani myśli dołożyć połowy kwoty do inwestycji rozpoczętej przez Powiat.

Szkoła Podstawowa Fundacji "Elementarz" nr 14 w Zawierciu-Bzowie.

42-400 Zawiercie ul. Harcerska 46,

województwo śląskie

tel/fax 32 67-22-445,

e-mail: msp14@poczta.onet.pl

Dyrektor Szkoły: Witold Ostrowski

 

Fotorelacja z rozpoczęcia nowego roku szkolnego 2012 / 2013 poniżej:

 

O autorze
<><><> <><><> <><><>

SKRZYNKA POCZTOWA Napisz do mnie e-mail


<><><> <><><> <><><>
BZOW na Facebooku