W TROSCE O PERŁĘ JURY

BZÓW

środa, 02 maja 2012

Zawodami wędkarskimi Stowarzyszenie Czarna Przemsza rozpoczęło sezon wędkarski 2012

Puchar i medale czekały na zwycięzców

Dostojny Pan Karp - 58 cm - zapewnił złoto

Zawody bacznie obserwowali leśni goście

Bezapelacyjne zwycięstwo w V zawodach wędkarskich zdobył Tomasz Czapiński

Miejsce drugie przypadło Panu Adamowi Krzywickiemu

Jeszcze wspólne zdjęcie

i biesiadę czas zacząć ...

wtorek, 01 maja 2012

„Nie porzucaj nadzieje … ”

Wiosna i nadzieja – nierozłączna para, niepodzielna dwójka, te dwie nierozerwalne jedynki jak był pisał się Sted. Wiosna, nadzieja i prezydent Mach … o jeden element za dużo, nie składa się to w całość, oj! nie składa się bardzo!

Jeśli ktoś z mieszkańców Bzowa miał jeszcze złudną nadzieje na współpracę z prezydentem to rozwiało ją piątkowe zebranie. Również i ja otarłem pysk złudzeń z resztki marzeń na jakiejkolwiek inwestycje miejskie w Bzowie.

Włodarz naszego pięknego Zawarcia wygłosił zwięzłe info o przekazaniu szkoły Fundacji „Elementarz” okraszone komentarzem o wielkich problemach z opozycją w mieście, która blokuje wszelkie jego inicjatywy, a może odwrotnie - w gąszczu zarzutów pod adresem radnych PO przemycił wiadomość o przekazaniu naszej szkoły pod skrzydła fundacji. Nie jestem zwierzęciem politycznym, ale skoro 8 radnych z klubu PO blokuje prace 15 radnych koalicji NAW to chyba świadczy o nieudolności władzy ?!

Prezydent z widoczną niechęcią, ale „zgrabnie i na okrągło” odpowiadał, że budowa chodnika do szkoły nie leży w jego gestii, że jeśli starosta (NAW) da połowę środków to i owszem chodnik będzie, ale wiemy, że nie da i chodnika nie będzie. Prezydent chce dobrze, ale nie może! Przypomnijmy przedwyborcze spotkanie z 2010 roku, kiedy to ówczesny starosta Mach solennie zapewniał mieszkańców o rozpoczęciu budowy chodnika choćby etapami. Dziwi ta niemoc we współpracy starosty i prezydenta. Czyżby opozycja wobec prezydenta zakiełkowała również na łonie NAW?!

Pytania zadane w kontekście oszczędności finansowych poczynionych w związku z przekazaniem szkoły fundacji o jakiekolwiek inwestycje w Bzowie pozostały bez odpowiedzi. Używając żargonu młodzieżowego prezydent w odpowiedzi „strzelił focha”, wzniósł oczy ku niebu i … milczał. Milczenie w tym przypadku było bardzo wymowne.

Wiosna i nadzieja w zderzeniu z polityką lokalną jest bezsilna. Mieszkańcy Bzowa liczący na gest miasta znają już odpowiedź. NIE MA I NIE BĘDZIE DLA BZOWA NIC.

Aby tych kilku słów skreślonych naprędce nie kończyć pesymistycznym akcentem stwierdźmy,: NIE JEST TAK ŹLE, BY NIE MOGŁO BYĆ GORZEJ !

PO PÓŁTORA ROKU RZĄDÓW NOWEJ/STAREJ WŁADZY BZÓW BOGATSZY JEST O PÓŁTORA ŁAWKI ! WILKOWYJE MAJĄ TYLKO JEDNĄ !

O autorze
<><><> <><><> <><><>

SKRZYNKA POCZTOWA Napisz do mnie e-mail


<><><> <><><> <><><>
BZOW na Facebooku