W TROSCE O PERŁĘ JURY

BZÓW

piątek, 30 maja 2014

Od 27 maja trwało korytowanie pobocza przy ulicy Harcerskiej pod położenie chodnika.

Dziś - 30 maja - prace ruszyły pełną parą.

Mieszkańcy Bzowa w czynie społecznym osadzili 100 metrów krawężnika wzdłuż ulicy Harcerskiej.

ZAPRASZAMY WSZYSTKICH CHĘTNYCH DO POMOCY JUTRO - 31 MAJA OD GODZINY 7:00 !!!

 

 


czwartek, 29 maja 2014

Dnia 14 maja w Szkole Podstawowej nr 8 w Zawierciu organizowany był konkurs z języka angielskiego dla klas II szkoły podstawowej: Ready Steady Go!

Uczniowie rozwiązywali łamigłówki, wykazując się umiejętnością rozumienia ze słuchu, czytania ze zrozumieniem i poznanym słownictwem.

Wśród uczniów siedmiu szkół nie zabrakło także nas.

Nasi uczniowie spisali się bardzo dobrze.

Kacper Skałka otrzymał wyróżnienie a Ewelinka Kaziród zdobyła III miejsce.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

 

 

 

 

 

PRZY OKAZJI TEGO WPISU SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO KÓŁKA JĘZYKA ANGIELSKIEGO PROWADZONEGO BEZPŁATNIE W SPOŁECZNYM DOMU KULTURY I REKREACJI W BZOWIE PRZEZ PANIĄ MARTYNĘ ROZLAŁ.

 

 

ZBIGNIEW KAZIRÓD

środa, 28 maja 2014

OD 27 MAJA 2014 ROKU W POROZUMIENIU ZE STAROSTWEM POWIATOWYM W CZYNIE SPOŁECZNYM RUSZYŁA BUDOWA CHODNIKA PRZY ULICY HARCERSKIEJ DO SP NR 14 FUNDACJI "ELEMENTARZ" W BZOWIE.

 

 

 

 

 

 

 OSOBY CHĘTNE DO POMOCY ZAPRASZAMY DO KONTAKTU!!!

 

 

środa, 21 maja 2014

16 maja 2014 roku miał miejsce w Sejmie RP finał konkursu „Moja Polska w 2050 roku” .



16 maja 2014 r. w Sali Kolumnowej Sejmu odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników konkursu „Moja Polska w 2050 roku” zorganizowanego przez Parlamentarny Zespół ds. Dzieci. 
Laureatami konkursu „Moja Polska w 2050 roku” wyłonionymi w etapie okręgowym przez powołane przez poseł Annę Nemś jury, zostali: Konrad Kotarski, Aleksandra Kołton, Aleksandra Misiak, Natalia Zamorska, Karolina Zagaja, Karolina Wałek oraz Karolina Wróblewska.


Przewodnicząca Parlamentarnego Zespołu ds. Dzieci, Senator Alicja Chybicka oraz honorowi goście osobiście powitali licznie przybyłą młodzież oraz dzieci z całej Polski. 


Wszyscy finaliści konkursu otrzymali okolicznościowe dyplomy, oraz drobne upominki. Na zakończenie piątkowej uroczystości laureaci wraz z opiekunami zwiedzili Parlament.

Serdeczne gratuluję wszystkich dzieciom, które wzięły udział w konkursie!

 

 

 

 

 


MPP

niedziela, 04 maja 2014

W dniu 1 Maja jednostka OSP Bzów została zadysponowana do pożaru przy ul. Obrońców Poczty Gdańskiej.

Ogromny pożar wybuchł w miejscu rozbiórki pojazdów przeznaczonych na złom. Pożarem została ogarnięta wielka sterta częściowo rozebranych samochodów, pojazdów dostawczych oraz autobusów.

Po przybyciu na miejsce część osób została skierowana do zaopatrywania rozwiniętych linii gaśniczych w wodę natomiast połowa zastępu do zabezpieczania miejsca pożaru przed ogromną liczbą tzw. „gapiów” oraz do kierowania ruchem w miejscu podawania wody.

W akcji brało udział 27 zastępów Państwowej Straży Pożarnej m.in. Będzina, Dąbrowy Górniczej, Myszkowa i oczywiście Zawiercia oraz jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej.

 

 

 

 

 

O autorze
<><><> <><><> <><><>

SKRZYNKA POCZTOWA Napisz do mnie e-mail


<><><> <><><> <><><>
BZOW na Facebooku