W TROSCE O PERŁĘ JURY

BZÓW

środa, 18 czerwca 2014

POSTĘPOWANIE O UDZIELENIE ZAMÓWIENIA PUBLICZNEGO

PRZEZ ZESPÓŁ PARKÓW KRAJOBRAZOWYCH WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO


O WARTOŚCI ZAMÓWIENIA MNIEJSZEJ NIŻ KWOTY OKREŚLONE W PRZEPISACH WYDANYCH NA PODSTAWIE ART. 11 UST. 8. USTAWY PZP,

PROWADZONEGO W TRYBIE PRZETARGU NIEOGRANICZONEGO

NA:

 

Przeciwdziałanie antropopresji na wybranych obszarach chronionych Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Śląskiego poprzez ukierunkowanie ruchu turystycznego - Ścieżka edukacyjna w obrębie niszy źródliskowej rzeki Czarnej Przemszy w Bzowie (Zawiercie)

 

WYGRAŁA FIRMA KAZ-BUD Z BZOWA.

 

 

 

 Przedmiotem zamówienia jest:

Przeciwdziałanie antropopresji na wybranych obszarach chronionych Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Śląskiego poprzez ukierunkowanie ruchu turystycznego - Ścieżka edukacyjna w obrębie niszy źródliskowej rzeki Czarnej Przemszy w Bzowie (Zawiercie).


Zakres zamówienia obejmuje:


1. Wymiana i montaż trzech (3 szt.) miejsc edukacyjnych w obrębie niszy źródliskowej w Bzowie (długość 2,5 metra)

 

2. Wymiana pięciu (5 szt.) małych (80/100 cm) tablic informacyjnych w obrębie niszy źródliskowej w Bzowie

 

3. Przeprowadzenie wymiany (remontu) nawierzchni ścieżki edukacyjnej i dojść do źródeł w Bzowie - uzupełnienie chodnika z kostki brukowej na powierzchni 14 m2

 

4. Przeprowadzenie wymiany remontu nawierzchni ścieżki edukacyjnej i dojść do źródeł w Bzowie - wymiana powierzchni mineralnej na powierzchni 120 m2

 

5. Remont schodów na trasie ścieżki edukacyjnej w obrębie niszy źródliskowej w Bzowie (15 mb)

 

6. Remont obudowy źródeł (2 szt.)

 


PRACE MAJA BYĆ PRZEPROWADZONE ZGODNIE Z MAPAMI:


 JAK WYGLĄDAŁY PRACE I JAK ZMIENIAŁY SIĘ ZANIEDBANE OKOLICE ŹRÓDEŁ CZARNEJ PRZEMSZY W BZOWIE  PRZEDSTAWIAM W PONIŻSZEJ FOTORELACJI:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Zbigniew Kaziród


środa, 11 czerwca 2014

ZNIENAWIDZONA PRZEZ PREZYDENTA MACHA SZKOŁA W BZOWIE ZNÓW POKAZUJE SWÓJ POTENCJAŁ!!!

 

 

30 maja na stronie OKE Jaworzno zamieszczono wyniki ze sprawdzianu 6 klasisty.


Nasze uczennice zdobyły bardzo dobre wyniki tj. 32 pkt i 33 pkt. 


Na tle województwa śląskiego oraz miasta Zawiercie wypadliśmy znakomicie.

Średnie wyniki uczniów ze sprawdzianu w woj., śląskim to 25,44 pkt., średnia dla Zawiercia – 25,93 pkt. Natomiast średni wynik uczennic SP NR 14 FUNDACJI "ELEMENTARZ" W BZOWIE to 32,5 pkt. 

 

GRATULUJEMY !!!


 AUDYCJA RADIOWA RADIA KATOWICE "DŹWIĘK DOBRY" O CZYNIE SPOŁECZNYM W BZOWIE. MOWA TU O BUDOWIE CHODNIKA NA ULICY HARCERSKIEJ.

 

Kiedyś był normą, dziś znamy go zwykle z filmów, książek historycznych albo ze wspomnień. Mowa o czynie społecznym. Jedna z definicji mówi, że "w okresie PRL-u czynem społecznym nazywano nieodpłatne prace wykonywane na rzecz ogółu, zwykle w dni wolne". Okazuje się, że są jeszcze tacy, którym chęci nie brakuje i chętnie robią coś dla innych, w czynie społecznym rzecz jasna. Tak jest w Bzowie, niewielkiej dzielnicy Zawiercia.

 

POSŁUCHAJ AUDYCJI

 

http://www.radio.katowice.pl/zobacz,4888,Chodnik-w-czynie-spolecznym-Tramwaj-kontra-samochod-Tragedia-w-Rybniku-.html#.U5nb6_l_u0c


wtorek, 03 czerwca 2014

SZTUKA „zapukała”  do naszego miasta i bardzo wiele osób „otworzyło jej drzwi” .

Na wernisaż  wystawy prac uczniów Pracowni Plastycznej TuArt przybyły tłumy. 

 

 

Uczennica klasy VI Szkoły Podstawowej Nr 14 Fundacji "Elementarz" Zuzanna Okraska zajęła pierwsze miejsce w konkursie plastycznym zatytułowanym "Światło- cień" zorganizowanym przez studio "Tu ART" w Zawierciu.


Zuzanna Okraska otrzymała główna nagrodę w tym konkursie- są to 2 miesięczne warsztaty w pracowni artystycznej "TuART" oraz nagrody rzeczowe ( przybory plastyczne)
Opiekunem konkursu była pani mgr Ewelina Węglarczyk.


Jeszcze raz serdecznie gratulujemy!!

Mieszkańcy dzielnicy Bzów postanowili, że sami dokończą budowę chodnika przy powiatowej drodze. Zarządcy drogi zabrakło na to pieniędzy.


 


Pospolite ruszenie w zawierciańskiej dzielnicy Bzów. Z powiatowych pieniędzy powstała tam tylko część chodnika prowadzącego do szkoły i przedszkola. Na jego drugą, półkilometrową część przy powiatowej drodze, ciągle brakowało pieniędzy. Mieszkańcy postanowili więc wziąć sprawy w swoje ręce i, po pracy, sami budują chodnik przy ulicy Harcerskiej. Powiatowy Zarząd Dróg w Zawierciu taniej już tego zrobić nie może, bo bzowianie budują chodnik w czynie społecznym...

- Pomyśleliśmy o takim rozwiązaniu niedawno. W związku z trudną sytuacją finansową Starostwa Powiatowego, dokończenie budowy chodnika w najbliższym czasie stało pod znakiem zapytania. Właśnie dlatego mieszkańcy zdecydowali, że wykonają te prace w ramach czynu społecznego - tłumaczy Paweł Kaziród, jeden z inicjatorów społecznego przedsięwzięcia.

Pieniądze na materiały budowlane zapewnił mieszkańcom powiat. Podpisano w tej sprawie porozumienie z Powiatowym Zarządem Dróg w Zawierciu.

- Sprzęt i robocizna leży natomiast po naszej stronie. Zaangażowanie mieszkańców jest ogromne. Nie spodziewałem się, że będzie aż tak duże - mówi Paweł Kaziród.

Najbardziej zadowolone z tej inwestycji będą dzieci, bo chodnik prowadzi do szkoły oraz przedszkola w Bzowie.

- Najmłodsi chętnie przychodzą do nas i starają się pomóc, podając nam młotek czy poziomice - uśmiecha się bzowianin.

W chwili, gdy układane były krawężniki, w pracach brało udział od 15 do 20 osób. Dobrze zorganizowana ekipa mieszkańców-budowlańców planuje, że prace zakończą się w połowie lipca. Jednak każda para rąk się liczy, więc każdy, kto chciałby jeszcze pomóc w tym przedsięwzięciu może się zgłosić.

Zastępca dyrektora Powiatowego Zarządu Dróg w Zawierciu, Edmund Kłósek podkreśla, że pracownicy PZD na początek pokazywali mieszkańcom, w jaki sposób wykonywać prace. Zarządca drogi monitoruje przebieg przedsięwzięcia, by wszystko przebiegało zgodnie z projektem i sztuką budowlaną.

Na czynie społecznym mieszkańców dzielnicy Bzów powiat zaoszczędzi... - Szacujemy, że około 20 tysięcy złotych - podkreśla Andrzej Gumułka z Powiatowego Zarządu Dróg w Zawierciu.

Czyn społeczny z Zawierciu-Bzowie to jeden z kilku takich przykładów w województwie.

W listopadzie 2013 roku w Bytomiu mieszkańcy zorganizowali wielkie sprzątanie dworca PKP. Obecnie PKP remontuje hol, a PKP PLK - tunel. Kilka lat temu mieszkańcy Bobrownik posprzątali park, a w Katowicach-Szopienicach powstał plac zabaw. W Piekarach Śląskich mieszkańcy szykują się do remontu skweru w Brzezinach, a warto też odnotować czyn społeczny w miejscowości Zamarski, gdzie dzięki mobilizacji mieszkańców, którzy przepracowali ponad 800 godzin, powstał park. 


Autor: Patryk Drabek

Źródło: Dziennik Zachodni, http://www.dziennikzachodni.pl/

 

 

KOMENTARZ

PZD ZAOSZCZĘDZIŁO NIE 20 OOO ZŁOTYCH A MIN 37 500. SKĄD TA SUMA? METR KWADRATOWY ROBOCIZNY TO MIN 50 ZŁOTYCH - MNOŻĄC TO PRZEZ 750 METRÓW KWADRATOWYCH, KTÓRE JEST DO WYKONANIA MAMY 37 500 TYSIĄCA ZŁOTYCH. PRZYKRO CZYTAĆ O SZACUNKACH NIE UMIEJĄCYCH LICZYĆ FACHOWCÓW Z PZD

PANIE KŁÓSEK, MOŻE PAN POKAZUJE JAK NIE WYPADA SIĘ ZACHOWYWAĆ NA SESJACH RADY MIEJSKIEJ, ALE NIECH PAN NIE OSZUKUJE, ŻE FIRMIE KAZBUD O POTĘŻNYM DOŚWIADCZENIU BUDOWLANYM I MIESZKAŃCOM KTOKOLWIEK UDZIELAŁ JAKICHKOLWIEK INSTRUKCJI! ZNÓW CELOWO MIJA SIĘ PAN Z PRAWDĄ CHCĄC PODKREŚLIĆ WŁASNE ZASŁUGI. PRACUJE CODZIENNIE PRZY BUDOWIE CHODNIKA I JEDYNE "DORADZTWO" POLEGAŁO NA DOSTARCZENIU KAMIZELEK ODBLASKOWYCH.

PSTRYCZEK W NOS RÓWNIEŻ DLA SŁOŃCA JURY, MENADŻERA ZAGŁĘBIA I PREZESA ZAWARCIA. MOŻE ZAOSZCZĘDZONY NA PRZEKAZANEJ FUNDACJI SZKOLE MILION ZŁOTYCH POZWOLIŁBY PANU NA POKRYCIE PRAC ZWIĄZANYCH Z BUDOWĄ CHODNIKA?! PRZECIEŻ BYŁA UMOWA, ŻE CHODNIK ZOSTANIE WYKONANY 50/50 ZE STAROSTWEM. GDZIE PAŃSKI WKŁAD? CZY MA PAN ODROBINĘ DUMY I HONORU? CZY NIE LUBI PAN MNIE I BZOWA AŻ DO TEGO STOPNIA?! :)

SKOMENTOWAŁ JAK ZAWSZE

Zbigniew Kaziród

O autorze
<><><> <><><> <><><>

SKRZYNKA POCZTOWA Napisz do mnie e-mail


<><><> <><><> <><><>
BZOW na Facebooku