W TROSCE O PERŁĘ JURY

BZÓW

sobota, 26 lipca 2014

Do końca lipca ma zakończyć się budowa chodnika w Bzowie. Dwa lata temu Powiatowy Zarząd Dróg wybudował pierwszy odcinek długości 200 metrów. Na dalszą budowę powiat nie miał już pieniędzy. Zniecierpliwieni mieszkańcy postanowili wziąć sprawy w swoje ręce i wybudować pół kilometra chodnika w czynie społecznym.

 

- Wybudowanie chodnika jest bardzo ważne dla mieszkańców Bzowa stąd ich wielkie zaangażowanie. Robimy to naprawdę własnymi siłami. Ludzie dali sprzęt i ciężko pracują, aby skończyć chodnik do końca lipca. Zawarłem porozumienie ze starostwem na podstawie otrzymaliśmy materiały na jego wybudowanie to jednak zaledwie ok. 30% wartości całej inwestycji. Resztę robimy sami. Bez determinacji mieszkańców Bzowa i wkładu, jaki dają w budowę chodnik raczej by nie powstał – mówi Paweł Kaziród mieszkaniec Bzowa i radny Rady Powiatu Zawierciańskiego. 

 

Źródło: Kurier Zawierciański

 


 

Informacja z 26.VII.2014 r. 

 

W dniu dzisiejszym budowa chodnika została zakończona. Pozostały jeszcze tylko prace kosmetyczne, które potrwają do końca lipca. Po ich zakończeniu nastąpi odbiór chodnika przez PZD.

 

 


 

piątek, 25 lipca 2014

W ŚRODĘ 23 LIPCA GOŚCIŁA W BZOWIE TELEWIZJA KATOWICE.

POWODEM PONOWNEGO ZAINTERESOWANIA SIĘ NASZĄ DZIELNICĄ PRZEZ ODDZIAŁ TVP KATOWICE BYŁA SPOŁECZNA BUDOWA CHODNIKA NA ULICY HARCERSKIEJ.

PONIŻEJ MATERIAŁ FILMOWY.

 

 

Zbigniew Kaziród

 

czwartek, 24 lipca 2014

Dokładnie 27 maja rozpoczęto prace ziemne pod budowę chodnika na ulicy Harcerskiej w Bzowie. Od czerwca mieszkańcy w czynie społecznym układać zaczęli krawężniki i obrzeża.

Materiały pod budowę chodnika zapewnił Powiatowy Zarząd Dróg.

Maszyny - koparki, lawetę, ubijarki i inne narzędzia udostępnił nieodpłatnie radny z Bzowa Paweł Kaziród.

Prace w czynie społecznym wykonywali mieszkańcy Bzowa.

Na dzień dzisiejszy pozostało do ułożenia 12 metrów bieżących chodnika i prace kosmetyczne wokół niego, jednak niesprzyjająca aura nie pozwala na ukończenie tego odcinka.

Czekamy na jeden słoneczny dzień, by zakończyć całość prac :)

 

FOTORELACJA Z PRAC.

 

KORYTOWANIE POBOCZA

UKŁADANIE KRAWĘŻNIKÓW

 

 22:00 - UKŁADANIE KOSTKI

 UKŁADANIE KOSTKI I WJAZDÓW GÓRNA CZĘŚĆ ULICY HARCERSKIEJ

 DOCINANIE KOSTKI PRZY WJAZDACH NA POSESJE

 POZIOMOWANIE PODSYPKI POD UKŁADANIE KOSTKI

 DOCINANIE KOSTKI NA PRZEPUSTACH WODNYCH

 

 

ZAPRASZAM DZISIAJ NA 18:30 DO OGLĄDANIA Z RELACJI Z BZOWA W TV KATOWICE !

 

Zbigniew Kaziród

15:08, amigo30 , BZÓW
Link Komentarze (2) »
poniedziałek, 21 lipca 2014

To już po raz trzeci absolwenci Szkoły Podstawowej Nr 14 w Bzowie rocznik 1967 - 1975 spotkali się, by wspominać dość odległe czasy, przypomniec sobie wesołe historie i radosne chwile. 

Był tez czas na refleksje nad tymi, którzy odeszli i już nigdy nie będzie im dane stanąć do wspólnego zdjęcia.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Już liczymy dni do następnego spotkania.

Mariola

niedziela, 06 lipca 2014

 

Pismem z dnia 28 maja 2014 roku wysłanym do Premiera Donalda Tuska wnoszę o ustanowienie zarządu komisarycznego w Zawierciu i o usunięcie ze stanowiska Prezydenta Zawiercia Ryszarda Macha.

Wniosek do Premiera 

Sprawa Bzowa pokazuje nieudolność Prezydenta Macha i całkowite ignorowanie bezpieczeństwa ekologicznego. Co jeszcze musi się stać, żeby decyzja została wykonana? Jeżeli Prezydent uważa, że wszystko jest w porządku i problem nie istnieje to niech zamieszka w Bzowie w pobliżu składowiska. Co będzie jeżeli firma Eko Harpoon zbankrutuje? Wtedy koszty wywiezienia niebezpiecznych odpadów z terenu Bzowa będzie musiała ponieść Gmina Zawiercie czyli my wszyscy. Mam świadomość, że odwołanie Prezydenta Macha na tej podstawie jest mało prawdopodobne. Swoim pismem chciałam  zwrócić uwagę organów wyższej instancji na brak działań w sprawie. Cel osiągnęłam, obecnie Wojewoda podjął czynności sprawdzające w tej sprawie. Liczę na to, że moja interwencja doprowadzi do podjęcia przez Macha działań, do których jest zobowiązany od ponad 3 lat. Pismo jakie wystosowałam do Premiera Tuska nie jest jedynym w tej sprawie. Złożyłam również doniesienie do Prokuratury na brak działań Prezydenta Ryszarda Macha w związku z usunięciem niebezpiecznych odpadów z terenu Bzowa.

Wniosek do Prokuratury

Pismo skierowałam do Prokuratury Rejonowej w Zawierciu. Obecnie otrzymałam informacje o wyłączeniu się Prokuratury w Zawierciu z czynności w tej sprawie. Prokuratura Okręgowa w Częstochowie przekazała sprawę do Prokuratury w Myszkowie, co moim zdanie nie gwarantuje szybkiego jej rozstrzygnięcia.

ŹRÓDŁO: EWA MIĆKA

O autorze
<><><> <><><> <><><>

SKRZYNKA POCZTOWA Napisz do mnie e-mail


<><><> <><><> <><><>
BZOW na Facebooku