W TROSCE O PERŁĘ JURY

BZÓW

czwartek, 01 września 2011

Mszą Świętą w kościele Świętego Wojciecha w Bzowie a potem uroczystą akademią w murach Szkoły Podstawowej Nr 14 w Bzowie uczniowie i przedszkolaki rozpoczęli rok szkolny 2011/2012. Mimo, że szkoda lata i słonecznej pogody uśmiechy nie znikały z twarzyczek maluchów, które spędzą kolejne 10 miesięcy w swoim drugim domu wraz ze wspaniałymi i ukochanymi wychowawcami. Ostatnie dni wakacji spora część dzieci spędziła już w szkole przygotowując się pod bacznym okiem wspaniałych pedagogów: Pani Małgorzaty Grabowskiej i Pani Jolanty Śliweckiej do akademii z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego. Dziś wspaniałym występem zachwycali się wszyscy przybyli na uroczystość rodzice i dziadkowie dzieci. Na koniec akademii Pani Dyrektor Anna Marzec życzyła najmłodszym wielu sukcesów w nauce i samoch radosnych chwil spędzonych w szkole.

 

 

 

 

A CO NOWEGO W ROZPOCZYNAJĄCYM SIĘ ROKU SZKOLNYM ?!

Przede wszystkim nastąpiła zmiana w edukacji przedszkolnej. Obecny rok szkolny jest ostatnim, w którym sześciolatkowie będą uczęszczać do "zerówki". Od września przyszłego roku wszystkie dzieci w wieku sześciu lat mają obowiązek rozpoczęcia nauki w pierwszej klasie.

Zmianie uległ również system opłat za uczęszczanie najmłodszych do przedszkoli. Zgodnie z umowami cywilno-prawnymi, jakie rodzice byli zobowiązani podpisać u dyrektora przedszkola przed rozpoczęciem roku szkolnego, bezpłatna jest pięciogodzinny pobyt dzieci w przedszkolu objęty podstawową ramą programową.

Jednoznacznie określono dzień zakończenia roku szkolnego i jest nim ostatni piątek czerwca - w tym roku wypada on 29 czerwca 2012 roku.

Kolejną i najzabawniejszą zmianę Ministerstwo Edukacji zafundowało "leniom", którzy będą mogli z jedną jedynką na świadectwie uzyskać promocję do następnej klasy. Natomiast ambitni uczniowie mogą zrezygnować z tragarza, gdyż od rozpoczynającego się roku szkolnego waga tornistra nie może przekraczać 10-15% masy ciała ucznia.

18:41, amigo30 , BZÓW
Link Komentarze (1) »
O autorze
<><><> <><><> <><><>

SKRZYNKA POCZTOWA Napisz do mnie e-mail


<><><> <><><> <><><>
BZOW na Facebooku