W TROSCE O PERŁĘ JURY

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 14 BZÓW

środa, 31 sierpnia 2016

 

KOSMETYCZNE ZMIANY

PRZED ROZPOCZĘCIEM ROKU SZKOLNEGO 2016/2017.

 

PRZED SZKOŁĄ PODSTAWOWĄ NR 14 FUNDACJI "ELEMENTARZ"

POWSTAŁ NOWY ODCINEK CHODNIKA.

 

WSZYSTKO TO DLA BEZPIECZEŃSTWA NASZYCH DZIECI!

 


STAN OBECNY


 

TAK BYŁO DO NIEDAWNA.

 

 

 

Zbigniew Kaziród

poniedziałek, 07 marca 2016

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 14 FUNDACJI "ELEMENTARZ" W BZOWIE

ZAPRASZA

 

 

10 marca, czyli w najbliższy czwartek na kolejną edycję Wiosennego Karaoke! 

 


Zapraszamy także na Festyn Świąteczny z okazji Świąt Wielkiej Nocy, zachęcamy do zakupu wyrobów rękodzieła a także pysznych ciast.

 

 

 

 
 
 
niedziela, 07 lutego 2016

 

Dnia 4 lutego 2016 roku w szkole podstawowej NR 14 Fundacji "Elementarz" w Bzowie miało miejsce niecodzienne wydarzenie.

W odwiedziny przyjechali do nas uczniowie, grono pedagogiczne oraz dyrekcja zaprzyjaźnionej z nami Publicznej Szkoły Podstawowej Fundacji "Elementarz" z Sąspowa.

Na naszych gości czekały nie lada atrakcje - konne przejażdżki, zajęcia integracyjne, wymiana doświadczeń, warsztaty kulinarne, podczas których uczniowie wspólnie wykonywali zdrowe kanapki oraz słodkie wafelki, plastyczne warsztaty w wyniku których powstały karnawałowe maski, a także gwóźdź programu: wspólny bal karnawałowy z licznymi atrakcjami.

Podczas balu, który przygotowały dla nas nasze przesympatyczne i mega pomysłowe Panie anglistki - Agnieszka i Kasia - dzieci brały udział w wielu konkursach z nagrodami, m.in- tańcu na gazecie.

Mamy nadzieję, że uczniom, nauczycielom oraz Pani Dyrektor wizyta w naszej szkole przypadła do gustu i pozostawiliśmy po sobie miłe wspomnienia.

Jeszcze raz dziękujemy za wizytę.

Poniżej fotorelacja z odwiedzin uczniów, nauczycieli i dyrekcji z Publicznej Szkoły Podstawowej Fundacji "Elementarz" w Sąspowie.

 


 

MPP - SP NR 14 Fundacji Elementarz

sobota, 23 stycznia 2016

Dnia 21 stycznia 2016 roku uczniowie klas I-III zaprezentowali się swoim dziadkom i babciom w uroczystej akademii z okazji ich święta.

Zaproszeni goście mieli okazję zobaczyć na scenie nie tylko swoje wnuki i wnuczki - małych aktorów, lecz także wesołe ufoludki, śmieszne żabki, złą czarownicę czy groźnego wilka.

Po pięknym występie nastąpiło wręczenie prezentów dla dziadków i babć, słodki poczęstunek, uściski, całusy oraz moc serdecznych życzeń.

 


 

 

M. Cichecka- Urbańska

 

 

WIĘCEJ NA FAN PAGE SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 14 FUNDACJI "ELEMENTARZ":

https://www.facebook.com/Szko%C5%82a-Podstawowa-nr-14-Fundacji-Elementarz-w-Zawierciu-Bzowie-623332041070602/?notif_t=notify_me_page 

 


czwartek, 14 stycznia 2016

DZIEŃ BABCI I DZIADKA 

W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 14

FUNDACJI "ELEMENTARZ" W BZOWIE

 

 

Dyrekcja, grono pedagogiczne, wszyscy uczniowie oraz Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 14 Fundacji "Elementarz"

zaprasza serdecznie Dziadków i Babcie na uroczystość z okazji ich święta.

 


 


sobota, 12 grudnia 2015

 

8 grudnia br. nastąpiło oficjalne rozstrzygnięcie konkursów na „Zbiórkę zużytych baterii suchych w 2015 r. – edycja XV” oraz na „Zbiórkę makulatury w 2015 r. – edycja VII”, których organizatorem był Referat Gospodarki Komunalnej Urzędu Miejskiego w Zawierciu. Prezydent Witold Grim wręczył przedstawicielom zwycięskich placówek dyplomy oraz nagrody główne.

 Warunkiem wygranej w konkursach było zebranie największej ilości surowców wtórnych przez placówkę, w przeliczeniu na jednego ucznia/przedszkolaka. Nagrody przyznawane były za zajęcie I miejsca w trzech kategoriach: Przedszkola, Szkoły Podstawowe i Gimnazja. Każda placówka w ramach wygranej otrzymała nagrody o wartości ok. 2 000 zł.

W konkursie na „Zbiórkę zużytych baterii suchych w 2015 r. – edycja XV” wzięło udział 20 placówek z terenu Gminy Zawiercie. Konkurs przebiegał przy współpracy ze Spółdzielnią Pracy „Argo - Film”, której po zakończeniu konkursu przekazano zebrane baterie do recyklingu. Łącznie zebrano 2077,50 kg zużytych baterii suchych, z czego najwięcej zebrały zwycięskie placówki: Przedszkole nr 2, Szkoła Podstawowa nr 14 oraz Gimnazjum nr 6.

W konkursie na „Zbiórkę makulatury w 2015 r. – edycja VII” wzięło udział 15 placówek z terenu Gminy Zawiercie. Konkurs organizowany był przy współpracy z Zakładem Gospodarki Komunalnej Spółka z o.o., który był odpowiedzialny za odbiór makulatury z placówek podczas trwania konkursu. Łącznie zebrano 12 129 kg makulatury, z czego najwięcej zebrały zwycięskie placówki: Przedszkole nr 6, Szkoła Podstawowa nr 14 oraz Gimnazjum nr 1.

W roku 2014 zebrano 1793,20 kg zużytych baterii suchych, a więc o 284,30 kg mniej niż w roku bieżącym. W przypadku makulatury w ubiegłym roku placówki zebrały o 5120 kg więcej niż w roku bieżącym.

Zgodnie z zapisami Regulaminów konkursów wszyscy koordynatorzy nadzorujący zbiórkę zużytych baterii suchych oraz makulatury w placówkach otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez Spółdzielnię pracy „Argo-film” oraz Zakład Gospodarki Komunalnej Spółka z o. o.. Dodatkowo w imieniu organizatorów konkursu prezydent Witold Grim w podziękowaniu za zaangażowanie wręczył koordynatorom drobne upominki.

 

MPP - Urząd Miejski Zawiercie

WIĘCEJ: http://www.zawiercie.eu/aktualnosci/4860#!prettyPhoto  


czwartek, 29 października 2015

 

 

Dnia 27 października Szkole Podstawowej NR 14 Fundacji "Elementarz" w Bzowie miało miejsce niecodzienne święto - Dzień Dzwonka.

 W tym dniu chcieliśmy oficjalnie "przedstawić" uczniom nowego członka naszej szkolnej braci, którym został Dzwon Wiesław.

 Jest to prezent dla całej społeczności Bzowa ofiarowany przez księdza Wiesława Bąkowicza, aby uroczyście obwieszczał nam początek i koniec przerwy, a także dzwonił podczas innych, ważnych i podniosłych chwil.

 Odsłonięciu dzwonu towarzyszył krótki montaż słowno- muzyczny w którym udział wzięli wszyscy uczniowie naszej szkoły.

 Odsłonięcia dzwonu poprzez symboliczne przecięcie wstęgi dokonała Pani vice Dyrektor Marta Rok- Szymańska.

 


Na zakończenie każdy uczeń i przedszkolak mógł samodzielnie zadzwonić nowym dzwonem.

  

Martyna Cichecka Urbańska

sobota, 17 października 2015

Z przyjemnością informujemy , że uczniowie SP NR 14 FUNDACJI "ELEMENTARZ" w Bzowie już mogą korzystać ze specjalistycznych zajęć:

- hipoterapii,

- terapii Integracji Sensorycznej

- rehabilitacji ruchowej

Wszystko to pod okiem wykwalifikowanych specjalistów.

Poniżej przedstawiamy zdjęcia fantastycznie wyposażonej sali do terapii SI a także naszych nowych, cudownych podopiecznych, którzy pomogą nam w zajęciach z hipoterapii. 

 


 

Zbigniew Kaziród

wtorek, 13 października 2015

 

Szkoła Podstawowa nr 14 Fundacji "Elementarz" w roku szkolnym 2015/2016 bierze udział w następujących Programach:


- Mleko z Klasą


- Owoce i Warzywa w Szkole


- Śniadanie Moc Daje

 


Programy te propagują prawidłowe postawy żywieniowe wśród uczniów naszej szkoły.


poniedziałek, 12 października 2015

 

 

6 października klasa trzecia Szkoły Podstawowej Fundacji "Elementarz" w Bzowie wraz z wychowawczynią - Panią Dorotą Borkowską oraz z panią Agnieszką Kołton wybrała się na wycieczkę rowerową do Ogrodzieńca.

Uczniowie odwiedzili Park-Ogrodzieniec, gdzie odkrywali świat w Parku Doświadczeń Fizycznych, bali się okrutnie w Domu Strachów i Legend, jeździli bez trzymanki na Torze Saneczkowym i oglądali jurajskie twierdze i zamczyska w Parku Miniatur.

Świetnej zabawie nie było końca.

Humory oraz pogoda dopisała!!!

 

 

http://www.park-ogrodzieniec.pl/   

 

MPP

piątek, 04 września 2015

NARODOWE CZYTANIE "LALKI" W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 14 FUNDACJI "ELEMENTARZ" W BZOWIE.

 


 

Dnia 04 września nasza szkoła ponownie dołączyła do akcji "Narodowe Czytanie".

Tym razem nauczyciele, rodzice oraz uczniowie odczytali ulubione fragmenty "Lalki".

Dzieci z klas I- VI uważnie słuchali czytanego utworu, po czym pracując zgodnie w grupach zilustrowali wybrane przez siebie fragmenty.

 

 

 

 

 

środa, 05 sierpnia 2015

KOMUNIKAT SZKOŁY PODSTAWOWEJ FUNDACJI "ELEMENTARZ" W BZOWIE. 

 


 

Uprzejmie informujemy, iż w związku z remontem odbywającym się w budynku naszej szkoły i związanymi z nim utrudnieniami prosimy o kontaktowanie się ze szkołą za pośrednictwem poczty elektronicznej.

 

sp14fundacjaelementarz@onet.pl


Za utrudnienia przepraszamy.

niedziela, 21 czerwca 2015

SERDECZNIE ZAPRASZAMY

NA

FESTYN RODZINNY

DO

SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 14 FUNDACJI "ELEMENTARZ"

W DNIU 26 CZERWCA

 

 

sobota, 13 czerwca 2015

 

Dnia 11 czerwca uczniowie klas I- VI Szkoły Podstawowej nr 14 Fundacji "Elementarz" wybrali się na niezwykle pouczającą wycieczkę.

Najpierw zwiedzali Skały Zegarowe i zamek w Smoleniu, otwarty ponownie po renowacji, następnie udali się do Zagrody Edukacyjnej w miejscowości Wola Libertowska, gdzie pod przewodnictwem Pani Anny Ślusarczyk wzięli udział w warsztatach z filcowania.

Podczas warsztatów uczniowie dowiedzieli się , jak filcować wełnę , każdy z uczestników wykonał swoją własną filcową bransoletkę. 


Kolejnym punktem wycieczki było podziwianie pracy rzeźbiarza - Pana Antoniego Toborowicza a także zwiedzanie jego pracowni i przepięknych, niepowtarzalnych wytworów jego rąk- małych dzieł sztuki.


Wycieczkę zakończyło wspólne pieczenie kiełbasek.

 

 

MPP

 


czwartek, 28 maja 2015

 

 

Ewa Nieroda, uczęszczająca do przedszkola przy SP nr 14 Fundacji "Elementarz" wraz z mamą i wychowawczynią Panią Agnieszką Seweryn odebrały nagrodę - wyróżnienie w konkursie plastycznym organizowanym w ramach 100 - lecia miasta Zawiercie.

Serdecznie gratulujemy mamie i córce talentu plastycznego. 

 

 

 

czwartek, 21 maja 2015
czwartek, 26 marca 2015

KONKURS NA NAJPIĘKNIEJSZĄ PALME WIELKANOCNĄ

W SP NR 14 BZÓW FUNDACJI "ELEMENTARZ" ROZSTRZYGNIĘTY.

 

Kolekcja palm wielkanocnych, które wpłynęły na nasz szkolny konkurs.


Szkolny konkurs na najpiękniejsza palmę wielkanocną rozstrzygnięty!!!


Kategoria PRZEDSZKOLE:
1 miejsce - Kamil Kaziród, oraz Szymon i Miłosz Iskra,
2 miejsce - Amelia i Natalia Golenia,
3 miejsce - Dawid Hajdas.


Kategoria klas I- III:
1 miejsce - Karolina i Kacper Skałka,
2 miejsce - Kinga Bzdęga.


Kategoria klas IV- VI:
1 miejsce - Aleksandra Kołton,
2 miejsce - Julia Maj,
3 miejsce - Kinga Janoska.

 


Gratulujemy!!!!!!

 

 

 

 

 

 


wtorek, 24 marca 2015

20 marca pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej NR 14 Fundacji "Elementarz" w Bzowie wraz z wychowawczynią pożegnali zimę i powitali wiosnę tradycyjnym topieniem Marzanny.

Uczniowie wiosennie udekorowali także szkolne boisko i wzięli udział w klasowym konkursie na najpiękniejszy portret Pani Wiosny. 


 

 

Również dzieci ze starszych klas pożegnały zimę.

 

 

MPP

niedziela, 01 marca 2015

Szkoła Podstawowa NR 14 Fundacji "Elementarz" bierze udział w konkursie

DNI PRZYJACIÓŁ LASU 2015

POD HONOROWYM PATRONATEM PREZYDENTA RP BRONISŁAWA KOMOROWSKIEGO.

 

 

Do minionego piątku wychowawczynie poszczególnych klas zbierały prace na konkurs dotyczący drzew występujących w polskich lasach.

Oto prace, które w terminie wpłynęły na nasz konkurs:

 

 


 

Już jutro zostaną wybrane prace, które zostaną wysłane na finał konkursu do Warszawy.

Pozostałe prace ozdobią szkolny korytarz na pierwszym piętrze.

 

MPP

niedziela, 22 lutego 2015

Od samego początku przejęcia Szkoły Podstawowej NR 14 w Bzowie przez Fundację "Elementarz" główny nacisk stawiano na ścisłą współpracę szkoły z rodzicami. Przykłady można mnożyć: festyny rodzinne, spotkania integracyjne rodziców i dzieci, porządkowanie terenu wokół placówki, udział rodziców w remontach i zagospodarowaniu terenów rekreacyjnych wokół szkoły, etc. - (wpisy z dokumentacją fotograficzną z tych wydarzeń można znaleźć we wcześniejszych wpisach na blogu).

Ostatnio w  ramach współpracy z rodzicami, dnia 20 lutego, dzięki uprzejmości Pani Marioli Kaziród, mamy Kamila, odbyło się w przedszkolu wspólne czytanie bajek.

Pani Mariola przeczytała zgromadzonym przedszkolakom jedną z ulubionych bajek dla małych i tych troszkę starszych z serii przygód o Franklinie: "Franklin i przyjęcie urodzinowe". 

 

 

 

Zbigniew K. 

 

 
1 , 2
O autorze
<><><> <><><> <><><>

SKRZYNKA POCZTOWA Napisz do mnie e-mail


<><><> <><><> <><><>
BZOW na Facebooku